1. První aplikace

Po registraci máte 30 dní na to, abyste si naši službu vyzkoušeli. Po prvním přihlášení vypadá administrace podobně jako na obrázku níže.

Zatím žádná aplikace

Když kliknete na tlačítko Přidat aplikaci, dostanete se do formuláře, kde můžete zadat pár údajů o tom, co vlastně chcete hostovat.

Formulář pro přidání aplikace

Jedinou povinnou položkou je jméno aplikace, u kterého si dejte pozor, protože později nejde změnit. V prvním rozbalovacím menu si můžete vybrat verzi Runtime. Runtime je běhové prostředí a jeho verze definuje pro vaši aplikaci dostupné verze PHP, Pythonu, Node.js, ale i systém a systémových nástrojů. Pokud jde o vaši první aplikaci, můžete nechat výchozí hodnotu, což je nejnovější verze.

Další volbou je programovací jazyk. Na výběr máte z možností Python, PHP, Node.js, Deno, Ruby a Golang.

Pokud máte u vašeho účtu nahrán jeden či více veřejných SSH klíčů, můžete je zde vybrat a budou automaticky nainstalovány při vytváření aplikace. Tuto možnost ale prozatím klidně ignorujte.

Po odkliknutí tlačítka Uložit se administrace spojí s jedním z našich serverů a spustí na něm Docker kontejner s vybraným Runtime a nastaví load balancer tak, abyste si mohli novou aplikaci hned vyzkoušet. Ale o tom za chvíli.

Nastavení hesla

Nyní je aplikace již vytvořená, ale administrace vás přesměrovala na formulář, kde můžete nastavit heslo pro přístup na SSH. Vygenerujte si nějaké své heslo a zadejte ho do tohoto formuláře. Po vyplnění budete přesměrováni do info karty aplikace.

Nastavení hesla

Tady najdete několik důležitých údajů:

  • Testovací doména,
  • informace k připojení k SSH,
  • a informace o parametrech kontejneru a ceně.

U vytvořené aplikace se automaticky nastavuje nejnižší balíček. Pokud potřebujete více výkonu či paměti, tak můžete vybrat jiný balíček v sekci Parametry. Ve stejné sekci se dají změnit i domény, ale to pro teď není důležité.

Pod dalšími záložkami na této stránce najdete možnost změnit heslo, mrknout na využití paměti a procesoru nebo přidat do kontejneru Redis či Memcached.

Vaše aplikace teď už běží a když kliknete na testovací doménu, otevře se vám "hello world" stránka, kterou můžete nahradit vlastním kódem. Čímž se dostáváme k nasazení kódu nebo-li deploymentu.