Node.js

Podpora Node.js je u nás stejně dobrá jako u jiných jazyků. Na rozdíl od staré administrace je již stabilní a můžete nasazovat Node.js aplikace bez obav.

Když v administraci vytvoříte Node.js aplikací, na pozadí se z vybraného Node.js image vytvoří kontejner, do kterého se můžete hned přihlásit. Standardně v něm běží jednoduchý Node.js aplikace se základními informacemi, abyste se měli od čeho odrazit.

Můžete u nás provozovat jakýkoukoli aplikaci, ale aby byla dostupná na nastavené doméně, musí naslouchat na portu 8080 a komunikovat HTTP protokolem.

Supervisor

Pro kompletní informace o supervisoru se prosím podívejte na stránku dokumentace, kterou věnujeme právě jemu.

Aplikace běží v supervisoru a jeho konfiguraci naleznete v /srv/conf/supervisor.d/node.conf. Aplikace spouští pomocí:

/opt/node/bin/npm start

takže základem je dobře nastavené package.json v adresáři /srv/app. Pokud ještě package.json nemáte, můžete se inspirovat tím naším, který používáme v kontejneru po jeho vytvoření.

{
  "name": "welcome",
  "version": "0.1.0",
  "description": "Welcome page by Roští.cz",
  "author": "Adam Štrauch <cx@initd.cz>",
  "scripts": {
    "start": "node app.js"
  }
}

Kromě toho, že musí být syntakticky správně je důležitá sekce scripts a v ní položka start, kde je uvedeno, co se má stát po zavolání npm start v supervisoru.

Konfiguraci supervisoru můžete libovolně měnit nebo přidávat další běžící služby. Jste omezeni pouze možnostmi image pro danou technologii a přiřazenou pamětí.

Restart aplikace

Restart aplikace se provádí pomocí:

supervisorctl restart app

Aplikace se vypne a následně zapne. Reload bez přerušení služby supervisor neumí a musíte použít postup pro vybranou technologii. Někdy postačí odeslat signál HUP, může to být ale složitější.

Hledání problémů

Všechny informace o běhu vaší aplikace najdete v /srv/logs. Běh aplikace můžete ovlivnit v mnoha směrech a tak by nemělo být složité problém nalézt. Pokud si ale nebudete vědět rady, napište nám na podporu a určitě nějaké řešení vymyslíme.

Aktualizace kontejneru

Administrace umožňuje změnu image vaší aplikace, čímž se změní verze technologie, kterou používáte, v tomto případě Node.js. Změna je jednoduchá, v administraci vyberete novou verzi image, po uložení se váš kontejner restartuje a po naběhnutí pojede z nového.

Změna je to sice jednoduchá, ale o to horší jsou dopady. Změnou verze Node.js se může změnit i rozhraní pro pluginy, takže první krok po změně je odstranění adresáře node_modules a jeho opětovné vytvoření. O vše by se mělo postarat následující:

cd ~/app
rm -rf node_modules
npm install
supervisorctl restart app

Samozřejmě spuštěno přes SSH přístup. Poslední příklad npm install bude fungovat pouze, pokud máte správně vyplněny závislosti. Z tohoto důvodu doporučujeme udržovat v závislostech pořádek. Vyvarujete se případným problémům.